تبلیغات
microbiology science - باکتری های پروبیوتیک

microbiology science
 
زندگی مانند بازی حکم است، مهم نیست که دست خوبی نداشته باشیم، مهم این است که یار خوبی داشته باشیم.

Pichak go Up
برو بالا
نیت کنید

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

جدول لیگ

.تماس با ما
اوقات شرعی

.

انبیاء تاریخ شمسی و قمری
باکترهای پروبیوتیک با توانایی تغییر فلور میکروبی روده نقش مهمی به عنوان باکتری‏ های مفید در بدن ایفا می ‏کنند.در سال ‏های اخیر تحقیقات زیادی در اروپا و سپس در آمریکا بر روی پروبیوتیک‏ ها و نقش آن ها در سلامتی انسان انجام شده است. نتایج این تحقیقات نشان دهنده اثرات مثبت غذاهای پروبیوتیک و یا مکمل ‏های پروبیوتیک در سلامتی انسان است....

واژه پروبیوتیک در اصل، کلمه ‏ای یونانی به معنای "برای زندگی" است. روده ی انسان حاوی بیش از 100 تریلیون باکتری زنده است که همگی آن ها با هم فلور میکروبی روده را تشکیل می‏ دهند. باکتری ‏ها به انواع مفید، مضر و خنثی برای سلامتی انسان تقسیم می ‏شوند.

باکتری‏ های پروبیوتیک از طریق رشد و فعالیت خود مانع رشد و تکثیر باکتری‏ های مضر می ‏شوند و علاوه بر آن با سنتز برخی مواد ضروری برای بدن مانند ویتامین‏ ها، اسیدهای آمینه و... نقش مهمی در حفظ سلامتی فرد ایفا می ‏کنند.  در یک فرد سالم بین باکتری‏ های مفید و مضر توازن وجود دارد، اما بسیاری از عوامل مثل استفاده از انتی بیوتیکها برای درمان بیماری‏ ها، اشعه‏ درمانی، آب درمانی، شیمی درمانی، استفاده از آب کلردار، غذاهای حاوی ترکیبای دارویی و استفاده از الکل، حساسیت غذایی، عمل جراحی، آسیب ‏های فیزیکی، استرس‏های شدید، توکسین‏ های محیطی و حساسیت‏ های ژنتیکی می‏ تواند سبب از بین رفتن میکروب ‏های مفید موجود در بدن فرد شود و با غالب شدن میکروب ‏های مضر در روده، فرد دچار امراض و بیماری ‏هایی مثل اسهال، پوکی استخوان، افزایش کلسترول خون، کاهش قدرت پاسخ‏ گویی بدن به تحریکات خارجی و... خواهد شد.

مصرف مکمل‏ های پروبیوتیک موجب ایجاد کلنی‏ های مفیدی می‏ شوند که می ‏توانند مانند محیط باکتریایی طبیعی روده به سلامتی انسان کمک کنند و در عین حال زمانی را فراهم آورند که محیط باکتریایی طبیعی روده، خود را ترمیم و بازسازی کند و سپس این کلنی ‏ها به تدریج توسط محیط باکتریایی طبیعی روده که خود را بازسازی کرده است، جایگزین خواهند شد.

اثرات درمانی پروبیوتیک ها

گاهی به دست آلودگی های محیط زیست یا خستگی زیاد بدن و عدم تامین نیازهای آن، سیستم ایمنی بدن دچار پریشانی شده و به خود حمله کرده و بیماری های خود ایمنی ایجاد می کند مثل بیماری ام اس و یا از کار افتادن ناگهانی پانکراس، که مصرف پروبیوتیک ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از این حالت پیشگیری کرده و و یا آن را تعدیل می کند.درمان عفونت های هلیکوباکتر معده با مصرف پروبیوتیک ها . درمان یبوست.
درمان بیماری روده تحریک پذیر که به علت فشارهای روحی و عصبی ممکن است بروز کرده باشد.
 بهبود آلرژی ها و عفونت های ادراری و دستگاه تناسلی و کاهش کلسترول سرم خون و بهبود عملکرد دستگاه گوارش شده و همچنین اثرات ضد سرطانی دارد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 اردیبهشت 1391 توسط خانم الناز نمازی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک