تبلیغات
microbiology science - ادامه حیات سلول های بنیادی تا حداقل 17 روز پس از مرگ انسان

microbiology science
 
زندگی مانند بازی حکم است، مهم نیست که دست خوبی نداشته باشیم، مهم این است که یار خوبی داشته باشیم.

Pichak go Up
برو بالا
نیت کنید

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

جدول لیگ

.تماس با ما
اوقات شرعی

.

انبیاء تاریخ شمسی و قمری
محققان انستیتو پاستور پاریس موفق به كشف و شناسایی سلول های بنیادی زنده در اجساد انسان بعد از گذشت 17 روز از مرگ شده اند.
برخی محققان مدعی شده بودند كه سلول های بنیادی می توانند حداكثر پس از دو روز از مرگ در جسد انسان به حیات خود ادامه دهند، اما بیشتر دانشمندان امكان ادامه حیات سلول های بنیادی در جسد انسان را به دلیل كاهش سطح اكسیژن و مواد غذایی مورد نیاز تقریبا غیر ممكن اعلام كرده بودند.
اما تحقیقات صورت گرفته توسط تیم تحقیقاتی انستیتو پاستور پاریس به سرپرستی «فابریس شریتا» متخصص بافت شناسی و با همكاری دكتر تاجبخش نشان می دهد، سلول های بنیادی می‌توانند در محیط بدون اكسیژن جسد تا 17 روز زنده بمانند.
اجساد مورد بررسی در دمای چهار درجه سانتیگراد برای پوسیدگی و فساد قرار داده شدند و محققان موفق به كشف سلول های بنیادی از عضله اسكلتی بدن شدند.
پروفسور «شریتا» خاطر نشان می كند: ما در یك دوره 17 روزه اجساد را مورد بررسی قرار دادیم و این امكان وجود دارد كه سلول های بنیادی بتوانند بیش از این نیز در جسد انسان عمر كنند.
همچنین این احتمال وجود دارد كه بتوان سلول های بنیادی را در اجساد قدیمی تر نیز كشف كرد، اما این مساله به معنای استفاده از اجساد برای درمان بیماران نخواهد بود.
محققان پیش از این با پیوند سلول های بنیادی به بدن موش، موفق به احیای مجدد این سلول ها پس از گذشت 14 روز از مرگ موش شدند.
سلول های بنیادی از توانایی بالایی برای تبدیل شدن به بافت های دیگر برخوردارند، اما تعداد آنها در بدن بسیار محدود است.
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 مرداد 1391 توسط خانم الناز نمازی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک